Integrirani dan Božić

Autor: Dražen Rečić, 18. 12. 2013.

Dana trećega prosinca u našoj školi je organiziran integrirani dan na temu Božića.

Našem kreativnom radu pridružila se i nekolicina roditelja koji su pripomogli učenicima nižih razreda pri izradi božićnih ukrasa.

Mi, mali novinari, obavljali smo razgovore i fotografirali pojedine razrede te tako dobili uvid tko je što izradio. Učenici razredne nastave izrađivali su razne ukrase za bor, prigodne čestitke, božićne sniježne kugle. Neki su pisali pismo Djedu Božićnjaku, neki izrađivali čizmice, a neki su ukrašavali učionicu.

Učenici petoga razreda, uz vodstvo časne sestre Petre, pedagoginje i nekoliko vrijednih majki, uspijeli su izraditi adventski kalendar koji će krasiti hodnik naše škole. Osim toga, mnoštvom pahuljica i zvijezda načinjenih od papira, ukrasili su školsko stubište.

Šesti razred je malim slatkim paketićima uspio razveseliti sve djelatnike škole, a izradom mobila te brojnih litetarnih sastavaka ukrasio je učionicu hrvatskoga jezika. Izradili su i plakat s malim jezičnim savjetima o pravilnom pisanju božićnih i novogodišnjih blagdana. Ako ste u nedoumici kako točno pravopisno zaželjeti nekome sretan Božić ili novu godinu, pogledajte što su šestaši savjetovali.

Sedmi su razredi spretnim ručicama izradili unikatne likove za jaslice dok su osmaši, podijeljeni u deset skupina, izradili jaslice za svaku učionicu.

Nakon četiri sata rada učenici su u holu škole imali priliku predstaviti svoje radove, a program je završen prigodnim govorom našega ravnatelja.

U ugodnom okruženju toga radnoga, ali zanimljivoga dana, pozdravljamo vas dogodine i želimo vam sretne i blagoslovljene blagdane!

Mali novinari: Anatea Nikolić, Karmela Ivanetić, Mihael Nikolić