USKRSNA PRIREDBA

Autor: Dražen Rečić, 12. 4. 2016.

Dana 20.3., na blagdan Cvjetnice, u našoj školi održana je uskrsna priredba. Ove godine imali smo vrlo bogat program, počevši od onih najmlađih izvođača iz igraonice pa sve do onih starijih, koji su davno pohađali našu školu.

Svojim plesnim, recitatorskim i dramskim  nastupima predstavile su se ritmičke i dramske skupine nižih razreda, neke na hrvatskom, a neke i na engleskom jeziku. Nastupao je školski zbor predvođen učiteljicom glazbene kulture Vesnom Rac te mali tamburaši predvođeni Damirom Čondićem.

Učenica sedmog razreda Andreja Galović pjevala je uz pratnju samice koju je svirao učitelj Vojislav Nikolić. Po prvi puta nastupile su i dječje pjevačke skupine (muška i ženska).

Osim učenika, na priredbi su nastupile seoska ženska pjevačka skupina i muška pjevačka skupina „Sikirevčani- čuvari baštine“.

Priredba je završila izložbom ukrasnih jaja i drugih uskrsnih simbola koje su na radionicama izrađivali učenici, roditelji i učitelji. Budući da se odazvao veliki broj sumještana, prodaja ukrasnih simbola prošla je vrlo uspješno, a prikupljena sredstva pomoći će školi u nabavci nastavnih sredstava i pomagala.

Novinarska skupina ( učenice 7. razreda)

Više forografija u galeriji!