Jednodnevni izlet u Vinkovce

Autor: Natalia Križanac, 7. 5. 2024.

Učenici su Osnovne škole Sikirevci u ponedjeljak, 6. svibnja, otišli na jednodnevni izlet u sklopu izvannastavnih aktivnosti B1 programa Kuharstva, Kulturne baštine Slavonije, Literarno-novinarske skupine, Zavičajne baštine te Čitateljskog kluba. Na jednodnevni izlet učenike su vodile voditeljice navedenih aktivnosti – Iva Zovko, Josipa Jurilj, Natalia Križanac i Ivana Petrić.

Najprije smo posjetili Gradski muzej Vinkovci. Naši su učenici u Arheološkom i Etnološkom odjelu radoznalo promatrali vrijednu i bogatu građu s vinkovačkog i drugih područja.

Potom, posjetili smo Gradsko kazalište Joza Ivakić Vinkovci. Ovoga smo puta učenicima željele približiti složenost stvaranja predstave. Učenici su tako upoznali dijelove kazališne zgrade, saznali su tko sve sudjeluje u nastanku predstave te gdje sudionici borave za vrijeme izvođenja predstave. Zavirili su i u garderobu gdje su isprobali razne rekvizite te dijelove kostima.

Uslijedio je obilazak Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci, slijednice Vinkovačke čitaonice koja je osnovana 1875. godine te najteže stradala u Domovinskom ratu 1991. godine. Učenici su posebno uživali u Odjel za mlade te Multimedijalnom odjelu.

Odmorili smo se u prelijepom gradskom parku, a zatim se u večernjim satima sretno vratili u Sikirevce. Pogledajte na fotografijama kako nam je bilo!

Gradski muzej Vinkovci

Gradsko kazalište Joza Ivakić Vinkovci